Solidne okna, które warto wybrać do domu

Solidne okna, które warto wybrać do domu
Solidne okna, które warto wybrać do domu

Na etapie budowy domu trzeba zdecydować o wyborze odpowiednich okien. Białystok jest miastem, w którym znajdziemy fachowców, którzy pomogą nam dobrać odpowiedni rodzaj profilu okiennego. Warto zastanowić się, które okna będą najbardziej solidne i sprawdzą się na wiele lat.

Profile drewniane zawsze dopasuje się do dużej powierzchni szyby

Okna drewniane, przez jakiś czas zapomniane i zastępowane przez okna plastikowe, obecnie znów stają się popularne. Moda na naturalne materiały skłania do ich wyboru. Trzeba jednak zaznaczyć, że ich parametry wcale nie są gorsze od przez ostatnie dekady częściej używanych profili okiennych z PCV. Istotnym parametrem przy wyborze okien jest ich izolacja termiczna. Każdy producent okien udostępnia informację o przenikalności ciepła, oznaczonej współczynnikiem „U”, a także przepuszczalności ciepła „g”, nie inaczej jest w Białymstoku. Okna, które oferowane są przez producentów powinny posiadać jak najniższy współczynnik przenikalności ciepła. Natomiast, co do przepuszczalności nie jest już to zupełnie oczywiste i zależne od pory roku. W sytuacji, gdy potrzebuje się dużych okien, profile drewniane sprawdzają się najlepiej, ze względu na sztywność, można je dopasować nawet do dużej szyby. Dodatkowo przy takiej stolarce okiennej można pozwolić sobie na okna o nietypowych kształtach.

Odpowiednie okna z PCV zapobiegną powstawaniu mostków termicznych

Okna z PCV posiadają bardzo dobre parametry zarówno izolacyjności cieplnej, jak i akustycznej. Dzięki temu znacznie zwiększa się komfort życia, poprzez obniżenie hałasu w mieście, takim jak np. Białystok. Okna z PCV w połączeniu z systemem potrójnej szyby umożliwiają odizolowanie od tego, co dzieje się na zewnątrz, a także zapewniają dodatkową ochronę przed powstawaniem tzw. mostków termicznych, które wykluczałyby możliwość zbudowania domu pasywnego. Na ich wygląd ani właściwości nie mają wpływu warunki atmosferyczne. Warto stosować je, przy odpowiedniej technologii montażu, w domach energooszczędnych. Szczelnie zamontowane okna z PCV zapobiegają utracie ciepła, a tym samym wyższym rachunkom za energię.

Okna aluminiowe – nowoczesny wybór dla domu

Największą zaletą okien aluminiowych jest ich waga, a także możliwość ograniczenia wilgoci w pomieszczeniu. Oczywiście uwagę zwraca również minimalistyczny design, który komponuje się doskonale z nowoczesną aranżacją wnętrza domu. W biurowcach często wykorzystuje się tego rodzaju okna. Białystok jest miastem, gdzie można zauważyć wiele tego rodzaju realizacji wykończeniowych i budowlanych. Nie tylko w nowoczesnych siedzibach firm, ale również coraz częściej prywatnych inwestycjach, można zobaczyć takie rozwiązania. Podobnie jak drewniane, profile aluminiowe zapewniają dużą sztywność konstrukcji okna, dlatego mogą być wykorzystywane do projektów, zawierających założenia przeszklenia bardzo dużych powierzchni. Identycznie do profili drewnianych i plastikowych zapewniają skuteczną ochronę przed utratą ciepła.

Nowoczesna technologia montażu zapewni solidne okna

Wybierając okna Białystok od wawruk.pl czy to drewniane, plastikowe lub aluminiowe o odpowiednim poziomie termoizolacyjności musimy zadbać także o prawidłowy montaż okien, gwarantujący, że parametry będą się sprawdzać w praktyce. Najczęściej stosowany jest tzw. ciepły montaż okien. Białystok jest miastem, gdzie już wiele domostw, a także firm skorzystało z najlepszej technologii montażu, eliminującej przy właściwym wykonaniu powstawanie nieszczelności izolacji termicznej budynku. Ciepły montaż okien zakłada stworzenie trzech warstw uszczelnienia pomiędzy stolarką okienną a ścianą. Zapewniona zostaje ochrona przed wilgocią i pleśnią, a także izolacja akustyczna i termiczna. Dzięki użyciu taśmy paroszczelnej nie przenika wilgoć. Z kolei piana montażowa pełni funkcję izolacyjną, a taśma paroprzepuszczalna uniemożliwia przedostawanie się wilgoci do wnętrza budynku. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy montażowej zapewni odpowiednią ochronę dla domu oraz zoptymalizowanie kosztów ponoszonych na ogrzewanie budynku.

Dodaj komentarz