Okna V82 ProSafe – okna chroniące przed złodziejami

Okna V82 ProSafe - okna chroniące przed złodziejamiSystem V82 ProSafe opiera się na popularnej konstrukcji okna V82, które wyróżniają doskonałe parametry w zakresie energooszczędności i funkcjonalności. Wersja V82 ProSafe została jednak zmodyfikowana tak, aby dodatkowo chronić mieszkańców przed włamaniem.

System V82 ProSafe oparty jest na 7-komorowych profilach w klasie A, które mają wzmocnienia ze stali ocynkowanej przyciętej pod kątem 45º. Pozwala to zachować statykę konstrukcji oraz daje możliwość przykręcenia zawiasów bezpośrednio do stali aż pięcioma wkrętami.

W systemie tym zastosowano 2-komorowy pakiet z zewnętrzną szybą bezpieczną P4, która jednocześnie doskonale chroni przed hałasem. Wyposażono go również s mechanizm mikrowentylacji, który zmniejsza ryzyko skraplania się pary wodnej na szybie po stronie pomieszczenia.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo okna nie zastosowano w nim uszczelki zewnętrznej. Za to zastosowano specjalistyczną taśmę Lohmann DuploCOLL, która zwiększa stabilność konstrukcji, ale utrudnia również wypchnięcie szyby z ramy. Wyważenie okna udaremnia z kolei przeciwbieżne okucie ROTO NT ze specjalnymi zaczepami – w większych konstrukcjach stosuje się nawet do 14 takich elementów w jednym skrzydle.

System ProSafe wyposażono dodatkowo w klamkę z kluczykiem, która utrudnia wtargnięcie złodzieja, a także stanowi idealne rozwiązanie w pokojach dziecięcych, zapobiegając samodzielnemu otwarciu okna przez maluchy. Aby zapewnić dodatkową ochronę przed sforsowaniem klamki z zewnątrz, zastosowano wysokiej jakości blachę przeciwrozwierceniową.

Okna V82 ProSafe posiadają certyfikat dla okien w klasie RC2

Jeden komentarz

Dodaj komentarz