Okna

Okna do domu jaki kolor wybrac

W wielu domach montowane są okna w białym kolorze – są najtańsze. Producenci stolarki okiennej mogą zaoferować je także w wielu innych wariantach kolorystycznych. Co wybrać, by dom mógł prezentować się efektownie na zewnątrz i od środka? Wybór odpowiednich okien do domu ma duże znaczenie. Pod uwagę należy wtedy wziąć szereg kwestii, w tym wymiary okna, jego konstrukcję, materiały zastosowane do jego wykonania. Nie można jednak zapominać o estetyce, ponieważ

Zalety zastosowania okien plastikowych

Drewniane okna, która ustępują miejsca oknom plastikowym? Dziś to realne. Okna z pcv są chętnie wybierane, bo to doskonały stosunek ceny do jakości. Możliwość uzyskania estetycznych i charakterystycznych domowych aranżacji, dzięki kolorowym okleinom. Okazja, by uzyskać klimat wystroju retro czy stylizowanego, jedynie albo aż, z pomocą okleiny drewnopodobnej, ale wciąż w cenie niższej od prawdziwego okna drewnianego.

Solidne okna, które warto wybrać do domu

Na etapie budowy domu trzeba zdecydować o wyborze odpowiednich okien. Białystok jest miastem, w którym znajdziemy fachowców, którzy pomogą nam dobrać odpowiedni rodzaj profilu okiennego. Warto zastanowić się, które okna będą najbardziej solidne i sprawdzą się na wiele lat.

Dlaczego warto wybrać ekskluzywne okna?

Zwykłe okna PCV nie są drogie i kupowane są najczęściej. W sprzedaży możemy jednak znaleźć również ekskluzywne okna, których cena jest znacznie wyższa. Co może dać nam montaż takiej stolarki okiennej?

Okna Drutex. Jak o nie dbać?

To, jak długo będzie nam służyło dane okno, zależy przede wszystkim od jakości wykonania, użytych do tego materiałów i sposobu konserwacji. Podpowiadamy więc, jak dbać o okna wykonane z różnych materiałów.

Okno PVC bez tajemnic - jak zbudowane są okna plastikowe?

Okna plastikowe to  w Polsce wciąż najpopularniejszy rodzaj stolarki okiennej. Na rynku dostępne są produkty o różnych kolorach i kształtach, co może przysparzać inwestorom wielu dylematów podczas zakupu. Warto jednak pamiętać, że czynnikiem, który powinien mieć kluczowe znaczenie przy wyborze, jest budowa okna, która ma istotny wpływ na jego trwałość i jakość. Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast, wyjaśnia z jakich elementów składają się  wysokiej jakości okna PVC.

Montaż okien dachowych - jak dobrać i umiejscowić okno do rozmiarów pomieszczenia

Okna dachowe potrafią zmienić miejsce na poddaszu z ciemnego strychu w przytulną i komfortową sypialnię, pokój zabaw czy funkcjonalne pomieszczenie gospodarcze. Warunkiem, by tak się stało, jest optymalny ich dobór oraz odpowiednie rozmieszczenie. Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast podpowiada, co warto uwzględnić podczas wyboru i montażu okien połaciowych.

Okna drewniane dom

Okna drewniane są dobrą inwestycją, która będzie procentować przez długie lata. Należy jej jednak dokonać z rozwagą, aby nie tracić czasu, pieniędzy i energii potrzebnej na ewentualną ponowną wymianę.

Okna drewniane – walory estetyczne i praktyczne

Estetyczna oprawa okien jest naprawdę ważna. Tak jak oczy są oknami duszy, tak okna… są duszą domu! Odpowiednia stolarka okienna nadaje charakteru nie tylko fasadzie domu, lecz również jego wnętrzu. Drewno jest tutaj świetnym wyborem. Sprawia, że wnętrze staje się cieplejsze, bardziej kameralne. Możemy dzięki nim eksperymentować z wyglądem. Podstawową jednak funkcją okien jest zabezpieczenie domu – zarówno przez utratą ciepła w zimie, jak i przed wizytą nieproszonych gości. Parametry

Okna drewniane do salonu

Kiedy patrzymy na dom, widzimy okna. Najczęściej takie same w każdym pomieszczeniu, łącznie z łazienką. W większości przypadków tak właśnie jest, jednak nie ma nic gorszego niż okna źle dopasowane swoją funkcjonalnością do wnętrza. W momencie zakupu okien warto zastanowić się nad tym, czy aby na pewno ich funkcja będzie pokrywać się z zastosowaniem danego pomieszczenia. Do salonu warto wybrać okna drewniane, duże, do łazienki małe, nierzucające się w oczy.