Shutters – chwilowa moda czy inwestycja na lata?

Shutters, czyli drewniane okiennice wewnętrzne szturmem wkradły się do dekoracji okiennych i niewiele wskazuje na to, że szybko przestaną być modne. Nic dziwnego. Są nie tylko ciekawym elementem, który zdobi wnętrze, ale przede wszystkim praktycznym.

Shuttersy dzięki ciekawemu designowi bardzo podnoszą atrakcyjność wnętrza. Można je z powodzeniem zamontować w sypialni, salonie czy kuchni. Do ich produkcji wykorzystuje się zazwyczaj drewno lite z topoli, modrzewia japońskiego, cedru kanadyjskiego czy też lipy. Za ich konstrukcję odpowiadają tworzone z ruchomych lameli panele. Lamele są odpowiedzialne za dopływ światła do danego pomieszczenia.

Jak obsługiwać shuttersy? Wszystko zależy od ich mechanizmu. Można to robić zarówno ręcznie (przez dotknięcie lameli. Jeśli chodzi o ich otwieranie, to są na to trzy sposoby: rozwieranie, przesuwanie oraz składanie.

Shuttersy – ich największe zalety

Shutters są bardzo funkcjonalne i praktyczne. Można powiedzieć, że to taka regulacja światła na życzenie. Ich największą zaletą jest to, że przepuszczają światło dzienne do pomieszczenia i jednocześnie chronią je przed nadmiernym promieniowaniem. W praktyce można to określić po prostu jako zachowanie zdrowego bilansu. . Latem przyjemnie chłodzą wnętrze, natomiast zimą, utrzymują w nim ciepło. Kolejnym plusem jest to, że dają bardzo duże poczucie prywatności.

Warto się pochylić się także nad designem shuttersów, który wprowadza niemałe zamieszanie aranżacyjne do wnętrza. Może naprawdę je ozdobić i dodać mu niepowtarzalnego charakteru. Istotne jest także to, że jeśli znudzi nam się ich kolor, z łatwością możemy go przemalować na ten, który obecnie nam się podoba.

okiennice drewniane

Na koniec warto wspomnieć, że shuttersy znakomicie łączą w sobie zalety rolet oraz żaluzji. W porównaniu do tych drugich, stanowią znacznie lepszą i stabilniejszą osłonę. Pod tym względem śmiało można porównać je do klasycznych okiennic. Są znacznie bardziej funkcjonalne od rolet pod względem przepuszczania światła nie oddzielając od niego całkowicie pomieszczenia. Warto także postawić na to rozwiązaniu z uwagi na fakt, że pasują do każdego okna.

Dodaj komentarz