Okno do sypialni – jakie kupić i jak je zaaranżować

Dostęp do świeżego powietrza, dobrze zamontowane drzwi balkonowe lub okna oraz właściwe zaciemnienie pomieszczenia to połączenie, które zapewni komfortowy sen.

Zadbaj o właściwe warunki w sypialni – pozwoli to wstawać każdego ranka pełnym witalnych sił. Pomoże w tym wybór odpowiedniej stolarki oraz osłon okiennych jak i właściwy ich montaż.

Noc bez komarów

Latem chętnie śpimy przy otwartym oknie. Aby do sypialni nie dostawały się muchy, meszki czy komary, które potrafią skutecznie zakłócić sen, warto zamontować w oknie moskitierę. Zyskamy dzięki temu pewność, że okna będą szczelnie zabezpieczone.

Rodzaj siatki zabezpieczającej zależy od tego, gdzie planujemy ją zamontować. Można wybrać moskitierę ze stałym obramowaniem, która idealnie sprawdzi się na piętrze domu, na ramkach przesuwnych, ramkach rozwieranych lub takie, które są zwijane podobnie jak rolety.

Moskitiera zamocowana w oknie nie utrudnia pracy rolet – zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Wszystkie elementy, z których składa się ramka są odporne na działanie warunków atmosferycznych, a to gwarantuje moskitierze trwałość na wiele lat.

Okno do sypialni – przesłony okienne

Zaciemnienie sypialni jest bardzo ważne dla komfortowego snu. Dostęp światła w czasie snu spowalnia produkcję melatoniny, która jest hormonem snu. W sypialni warto więc zamontować przesłony okienne – rolety lub markizy, które skutecznie zablokują dopływ światła.

Okna do sypialni – przed wszystkim bezpieczeństwo

Warto pamiętać, że wybór właściwych przesłon okiennych to nie wszystko, aby można było czuć się komfortowo i bezpiecznie w sypialni. Jeśli sypialnia znajduje się na parterze warto przemyśleć zakup okien antywłamaniowych, które będą stanowiły barierę przed niepożądanym wtargnięciem do budynku.

Bezpieczne okno to nie tylko okno, które stawi opór niepożądanym gościom. W przypadku okien bardzo ważny jest ich poprawny montaż.

Okno do sypialni, rys. Porta Okno do sypialni, rys. Porta

Jeden komentarz

Dodaj komentarz