Okna do domu – białe czy w innym kolorze?

Okna do domu jaki kolor wybrac

W wielu domach montowane są okna w białym kolorze – są najtańsze. Producenci stolarki okiennej mogą zaoferować je także w wielu innych wariantach kolorystycznych. Co wybrać, by dom mógł prezentować się efektownie na zewnątrz i od środka?

Wybór odpowiednich okien do domu ma duże znaczenie. Pod uwagę należy wtedy wziąć szereg kwestii, w tym wymiary okna, jego konstrukcję, materiały zastosowane do jego wykonania. Nie można jednak zapominać o estetyce, ponieważ ona również ma duże znaczenie w kontekście zakupu odpowiedniej stolarki okiennej.

Białe okna PCV – najpopularniejszy wybór

Wśród najczęściej kupowanych okien znajdują się okna PCV, które mają biały kolor. To uniwersalny wybór do wielu przestrzeni, w tym także do domów jednorodzinnych o tradycyjnym i klasycznym stylu.

Biel dobrze komponuje się z różnymi barwami elewacji, dachów, a także wykończenia wnętrz, więc jest to uniwersalny i przy tym tani wybór. Producenci okien PCV oferują okna białe w najniższych cenach, stąd też wynika ich duża popularność.

Okna drewniane i drewnopodobne – stylowe wykończenie domu

Poza oknami białymi bardzo popularne są okna drewniane oraz okna drewnopodobne, w tym okna PCV wykończone foliami przypominającymi drewno naturalne. Tego typu stolarka okienna ma bardzo atrakcyjny, gustowny wygląd, dzięki czemu może ona nadać budynkowi niebanalny wymiar.

Okna drewniane i drewnopodobne oferowane w różnych wybarwieniach, dzięki czemu mogą być one dobrane do stylu architektonicznego budynku. Gdy chodzi o takie okna Bielsko Biała to jedno z wielu miast, w którym są one dostępne.

Okna szare – nowoczesna stolarka loft

Aktualnie bardzo chętnie zamawiane są okna szare – głównie w ciemniejszych kolorach jak antracytowy, grafitowy. Tego typu stolarka okienna świetnie wygląda razem z nowoczesnymi domami – w stylu minimalistycznym, loft.

Okna w szarych ramach powodują, że budynek wygląda naprawdę efektownie. Ramy tego typu mogą być też ozdobą samą w sobie, powodując, że okna od wewnątrz nie wymagają dodatkowej dekoracji, na przykład zasłonek i firanek.

Gdzie zamówić okna w różnych kolorach?

Obecnie producenci okien mogą zaoferować swoim klientom wiele różnych typów okien, także pod kątem ich wyglądu. Aby je zamówić, warto wcześniej zapoznać się z różnymi ich wariantami, aby dopasować je także do wyglądu domu i własnego gustu.

Warto pamiętać o tym, że stolarka okienna w innych kolorach związana jest z wyższym wydatkiem w porównaniu do wariantów podstawowych, niemniej jednak dzięki niej można uzyskać naprawdę niebanalny efekt wykończenia budynku.

Dodaj komentarz