Nowoczesne okna dachowe

Nowoczesne okna dachoweMontaż okien dachowych to doskonały sposób na doświetlenie poddasza. Naturalne nasłonecznienie pozwoli w łatwy i szybki sposób uczynić pomieszczenie jasnym i przestrzennym. Okno w dachu, zwłaszcza okno wyłazowe, pozwala na bezpośrednie wyjście na dach. Poza tym warto dodać, że okna dachowe można montować w niemal każdym dachu, którego spadek wynosi przynajmniej 15°.

Do najpopularniejszych typów okien dachowych należą okna obrotowe, uchylne oraz wyłazowe. Pod względem wizualnym najlepiej prezentują się jednak okna dachowe kolankowe oraz balkonowe. Okna dachowe można dopasować do każdego pokrycia dachowego, ponieważ istnieje szeroki wybór co do:

  • rodzajów szyb (energooszczędne, antywłamaniowe itp.),
  • kolorystyki ram i skrzydeł,
  • akcesoriów wewnętrznych oraz zewnętrznych (rolet, żaluzji, markizów itp.).

Okna dachowe kolankowe

Okna kolankowe to najogólniej mówiąc połączenie okna w dachu z oknem w ścianie pionowej. W związku z tym do wnętrza dociera więcej naturalnego światła, a tym samym zwiększa się pole widzenia tego, co dzieje się wokół. Kolejna ważna kwestia to wygląd okna. Okna dachowe kolankowe wyglądają bardzo estetycznie, dlatego stanowią także dekorację pomieszczenia. Dzięki nim wnętrze wydaje się przytulne i cieplejsze. Okna kolankowe są łatwe w użytkowaniu. Górna część może otwierać się obrotowo lub na boki. Z kolei okno w ścianie zwykle jest uchylne.

Dachowe okna balkonowe

Okna dachowe balkonowe to idealne rozwiązanie dla domów, które nie mają balkonu czy tarasu. Pomieszczenie na poddaszu nie tylko zyska w ten sposób naturalny dopływ światła, ale także umożliwi domownikom niewielkie wyjście na zewnątrz. Górna część okna otwiera się do góry, natomiast dolną wysuwa się do przodu, tworząc z okna swego rodzaju wyłaz z balustradą po bokach. Podczas zamykania balustrada zgrabnie chowa się w oknie, dzięki czemu nie jest narażona na niekorzystne warunki pogodowe, zabrudzenia itp. Skrzydła górnego okna wyposażone są w innowacyjne wsporniki, które umożliwiają otwarcie skrzydła na dowolną wysokość. Okno tworzące mini balkon zapewnia nieograniczony widok i jest bardzo wygodne w użytkowaniu. System otwierania jest ergonomiczny i umożliwia szybkie mycie okna.

Dodaj komentarz