Nieszczelne okna zimą. Jak radzić sobie ze smogiem?

czyste powietrzeSmog szkodliwe zjawisko atmosferyczne, które najczęściej występuje w okresie jesienno-zimowym. Powstaje w chwili zmieszania się mgły ze spalinami, czy dymem. Statystki pokazują, że jesteśmy jednym z najbardziej zanieczyszczonych państw w Unii Europejskiej, a polskie miasta jak Kraków, także plasują się najwyżej w tych statystykach.

W sezonie grzewczym problem ze smogiem jest widoczny i odczuwalny. Nieprzyjemny zapach to jednak nie wszystko co niesie za sobą smog. Smog to przede wszystkim pyły zawieszone PM 10 i PM 2.5, które są bardzo szkodliwe dla organizmu, wpływając na niego całościowo, a nie tylko na układ oddechowy. Nieszczelne okna sprawiają, że zimą z łatwością do pomieszczeń w naszym domu dostają się zanieczyszczenia pochodzące ze smogu, z całym swym negatywnym bagażem.

Najlepsze oczyszczacze czyszczące powietrze- skuteczna walka ze smogiem w domu

Smog, który dostaje się w wyniku nieszczelnych okien czy wietrzenia podczas jego występowania na dworze, negatywnie oddziałuje na wszystkich domowników. Na szczęście nie jesteśmy całkowicie bezbronni, a we własnym domu możemy skutecznie zwalczać skutki smogu przy pomocy oczyszczaczy powietrza firmy Vestfrost.

Najlepsze oczyszczacze czyszczące powietrze powinny filtrować je wieloetapowo z zastosowanie sprawdzonych i skutecznych filtrów, jak np. filtry HEPA. Na skuteczność filtracji wpływać będzie także odpowiednie dopasowanie pod kątem konkretnego pomieszczenia, szczególnie jego powierzchni. Oczyszczacz powietrza powinien być także cichy, aby mógł pracować także nocą, nie budząc przy tym śpiących domowników. Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe funkcje np. ułatwiające jego obsługę. Jeśli szukamy urządzenia, które odświeży powietrze i pomoże w walce z bakteriami i wirusami, należy wybierać te z funkcją jonizacji, a także lampą UV.

Oczyszczacze powietrza firmy Vestfrost co je wyróżnia?

Oczyszczacze powietrza firmy Vestfrost choć nie są długo na rynku, zdecydowanie spełniły wymagania, nawet najbardziej wymagających użytkowników. Na tle konkurencji wyróżnia je zastosowanie lampy uv, która wspomaga cały proces sterylizacji powietrza. Wszystkimi trzema modelami od Vestfrost można także sterować przy pomocy aplikacji mobilnej Tuya, co znacznie ułatwia ich obsługę. Urządzenia duńskiego producenta nie dość, że są skuteczne, to także są bardzo atrakcyjne cenowo. Ceny zaczynają się od 1099 zł za najtańszy model, a kończą się na 2199 zł za największy z braci, przeznaczony do powierzchni nie przekraczającej 80m2.

Jakie modele od Vestfrost znajdziemy w profesjonalnych sklepach?

Vestfrost VP-A1S70WH0 największy oczyszczacz powietrza jego wydajność wynosi 620m3/h, natomiast powierzchnia oczyszczania 80 m.

Vestfrost VP-A1Z40WH- średni model do powierzchni ok. 48m2, i wydajności 350m3/h

VP-A1M30WH- najmniejszy i najbardziej kompaktowy wśród oczyszczaczy powietrza firmy Vestfrost, nadaje się do powierzchni nie przekraczających 42m2.

Najlepsze oczyszczacze do oczyszczania powietrza to najskuteczniejsza walka ze smogiem dostającym się do naszych domów.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz