Krzesła do salonu w intensywnej zieleni

krzesła do salonu

Zielone krzesła do salonu to jeden ze współczesnych trendów aranżacyjnych. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że zielony kolor jest bardzo uniwersalny, dzięki temu krzesła te z łatwością wkomponują sie w praktycznie każdą aranżację i przestrzeń. Wszystko dzięki tonacji i spokojnemu charakterowi tego koloru, który symbolizuje wolność, szczęście, a jednocześnie nadzieję i harmonię. Zielony to również kolor życia, dlatego zielone krzesła nie tylko odświeżają przestrzeń, ale również nadają jej nowe, drugie życie.

Im bardziej intensywna zieleń, tym więcej życia wnosi do naszego salonu. Żywe kolory są bardzo modne i pozytywnie nastrajają na cały dzień. Idealnie sprawdzają się w trakcie relaksu, gdy sięgamy po ulubioną książkę lub pijemy poranną kawę. Rozwiązanie takie zdecydowanie dedykowane jest osobom, które cenią sobie współczesne trendy wzornictwa i designu oraz stawiają na nieszablonowe i estetyczne rozwiązania. Walory zieleni w domu docenione zostaną zwłaszcza w trakcie zimowych miesięcy, kiedy za oknem z zielenią krzeseł kontrastować będzie biały puch.

Jaki odcień zieleni wybrać?

Szeroka gama odcieni zieleni sprawia, że wybierając zielone krzesła do salonu możemy przebierać w dziesiątkach ciekawych propozycji. Należy jednak pamiętać o tym, że kolor powinien być dopasowany do całej aranżacji oraz harmonijnie wpisywać się w całą kompozycję meblową. Szmaragdowa zieleń to klasyczne i eleganckie rozwiązanie, które dedykowane jest stylizowanym przestrzeniom i zdecydowanie słabiej wypadnie w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach wnętrz.

Tradycyjna oraz jasna zieleń to z kolei kolorystyka, która świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, loftowych i minimalistycznych wnętrzach. Drewniane rozwiązania, które lakierowane są na zielony kolor to rozwiązanie, które jest uniwersalne i świetnie sprawdzi się w otwartych salonach, gdzie krzesła pełnią rolę również dodatku do stołu jadalnianego. Zielony kolor to doskonałe nawiązanie do natury, dzięki czemu odświeża wnętrza i nadaje im wyjątkowego roślinnego charaktery. Wybierając odpowiednie modele dla siebie można również postawić na krzesła we wzory, w tym przede wszystkim w kwiaty, które dodatkowo wzmocnią ten aspekt.

Dodaj komentarz