Korzyści z okien narożnych

Obecne trendy to nie lada wyzwanie nie tylko dla architektów, ale także producentów okien. Współcześnie królują ogromne przeszklenia, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości konstrukcji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku powstały okna narożne. Jakie korzyści możemy czerpać stosując takie rozwiązanie w naszym domu?

Zalety

Podstawową korzyścią z posiadania okien narożnych jest zdecydowanie większa ilość naturalnego światła. Promienie słoneczne wpadają wówczas z dwóch stron, dzięki czemu nie tylko zyskamy więcej naturalnego światła, ale także będziemy mogli cieszyć się nim znacznie dłużej. Okna narożne nie tylko pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie, ale także pozwolą czerpać zyski z energii.

Na estetykę całego budynku okna narożne także mają wpływ. Zmieniające się trendy architektoniczne sprawiły, że w modzie jest minimalizm i prosta forma. Zmieniły się także oczekiwania i preferencje co do wyboru stolarki okiennej. Obecne trendy architektoniczne sprawiły, że ilość dodatków została ograniczona do minimum, dlatego to właśnie okna stały się jedną z najważniejszych ozdób w domu. Okna o ciekawych kształtach, takie jak narożne, podkreślają piękno całego budynku. Ponadto nadają wnętrzu elegancji i lekkości oraz optycznie je powiększają. Duże powierzchnie przeszklone sprawiają, że granica między wnętrzem a podwórzem zostaje zatarta. Duże okna narożne nadają zmienne oblicze w zależności od pory dnia.

Jak połączyć?

Okna narożne można połączyć na dwa sposoby. Pierwszy sposób to łączenie za pomocą słupka, który oddziela dwie kwatery, lub bez słupka gdzie bezpośrednio połączone są ze sobą tafle szkła. Jeżeli chodzi o typ okna, istnieje możliwość zastosowania skrzydła ruchomego, a także stałego czyli tak zwane fixy. Okna nieotwierane są stosunkowo tańsze, jednak planując zamieszczenie ich na piętrze musimy się liczyć z utrudnionym myciem od zewnątrz.

Przeznaczenie okien narożnych

Zastosowanie okien narożnych z pewnością sprawdzi się w kuchni, salonie, a nawet sypialni. Ich minimalistyczny design doskonale będzie współgrał z nowoczesnymi, eleganckimi budynkami. Ponadto okna narożne zapewniają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Nie posiadają także ograniczeń co do centralnego umiejscowienia na ścianie, tak jak w przypadku okien standardowych.

Dodaj komentarz