Jak wybrać okno na taras?

Wybierając okna bądź drzwi na taras warto kierować się nie tylko ich wygląd i wygodną obsługę, ale też konieczność uniknięcia ewentualnych strat ciepła. Jak wybrać okno na taras?Taras to miejsce, na którym wypoczywamy i relaksujemy się. Najlepiej, jeśli jest zlokalizowany wśród zieleni i z dala od ulicy i zabudowy sąsiadów. Ale niezależnie od jego lokalizacji warto wybrać odpowiednie okna, drzwi i rolety. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Duże przeszklenia

Duże przeszklenia, zajmujące praktycznie całe ściany to rozwiązanie zyskujące coraz większą popularność. Przestronne okna i drzwi tarasowe powiększają w ten sposób przestrzeń mieszkalną otwierając tym samym salon na ogród. Najlepiej w takiej sytuacji postawić na drzwi podnoszono-przesuwne, które są nie tylko łatwe i wygodne w obsłudze, ale również ciche. Warto również zwrócić uwagę na drzwi, które mają niski próg. Dzięki temu przechodzenie z pokoju na taras będzie bardziej komfortowe.

Okno musi być ciepłe

Wybierając okna na taras warto zwracać uwagę nie tylko na aspekt wygody czy wyglądu. Ważne jest także to, aby okno nie powodowało dużych strat cieplnych.

Okno musi zatem charakteryzować się odpowiednimi parametrami cieplnymi. Najlepsze parametry termoizolacyjne zagwarantują okna wyposażone we wkładki termoizolacyjne, znajdujące się zarówno w ramie jak i skrzydle. Innowacyjne technologie produkcji okien umożliwiają wytworzenie okien wielokomorowych z uszczelkami z elastomeru EPDM. Gwarantuje to komfort termiczny, ale też dużą odporność na działanie czynników zewnętrznych – wody i wiatru. Dodatkowo maksymalną energooszczędność zapewnia potrójny pakiet szybowy i tzw. ciepła ramka.

Bezpieczeństwo

Okna tarasowe ze względu na swoją wielkość oraz łatwość dostępu są miejscem najbardziej narażonym na włamanie. Dlatego warto zainteresować się modelami, które utrudniają potencjalnemu włamywaczowi ich pokonanie. Na co zwrócić uwagę? Ważny jest dobór okuć. Właściwe zabezpieczenie zagwarantują co najmniej 2 zaczepy antywłamaniowe z podwójnym ryglowaniem w skrzydłach.

Dodatkowo w oknach montuje się blokadę klamki z podnośnikiem, co utrudnia wyważenie. Szyby powinny mieć wysoką klasę antywłamaniowości – najlepiej P4.

Dodatkową ochroną mogą stanowić również rolety zewnętrzne, które zabezpieczą nasze bezpieczeństwo, ale pozwolą również kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia.

źródło: Dako

Dodaj komentarz