Jak przygotować się do wymiany okien?

Jak przygotować się do wymiany okien

Wymiana domowych okien, które są już wysłużone to bardzo dobra decyzja. Niezależnie od tego, czy starasz się zmniejszyć rachunki za energię, potrzebujesz uaktualnić wygląd swojego domu, czy chcesz zwiększyć po prostu zwiększyć jego wartość, wymieniając okna na nowe osiągniesz te trzy cele jednocześnie! Wzrośnie także bezpieczeństwo Twojego domu oraz rodziny.

Czy zastanawiałeś się nad procesem wymiany okien? Nawet jeśli zatrudnisz do tej pracy profesjonalistów, to i tak musisz poświęcić trochę czasu, aby przygotować się na ich przyjazd i pracę. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się na wymianę okien tak, jak to najbardziej możliwe.

Zapewnij dostęp

Po wymianie okien wszystkie obecne okna będą musiały zostać usunięte. Nawet jeśli jest to oczywiste, to rzeczywistość może być bardziej angażująca niż myślisz. Pamiętaj o przeniesieniu wszystkiego, co znajduje się w obrębie Twoich okien. Jeśli masz stół lub krzesła obok okna, musisz je usunąć, aby instalatorzy mieli swobodny dostęp do każdego okna. To jednak nie koniec prac. Musisz też przenieść rzeczy, które są na zewnątrz domu. Jeśli masz jakiekolwiek ozdoby na oknach, takie jak wieńce świąteczne, one także będą musiały zostać usunięte. Projekty domów z drugą kondygnacją będą wymagały od wykonawcy korzystania z rusztowań lub drabin, aby uzyskać dostęp do zewnętrznej części okien na górze. Potrzebna będzie odpowiednio duża ilość miejsca, aby je założyć i przenieść stare okna, zatem usuń stojące na drodze wszelkie meble lub ozdoby. Jeśli nie masz odpowiednio dużo miejsca w Twoim domu, możesz wynająć specjalny przenośny pojemnik na tymczasowe przechowywanie mebli. Kontenery mogą być dostarczone pod Twój dom i mogą być swobodnie używane do przechowywania mebli i innych przedmiotów do momentu aż prace w Twoim domu będą zakończone. Dzięki oczyszczeniu przestrzeni wykonywanie wszelkich prac będzie dużo łatwiejsze, a ​​podczas samego procesu wymiany okna nie będą się brudzić ani nie ulegną uszkodzeniu. Oprócz ruchomych mebli, trzeba usunąć wszelkie dekoracje wokół każdego okna. Oznacza to, że musisz zdjąć wszelkie żaluzje, zasłony i rolety. Musisz też usunąć zewnętrzne okiennice i żaluzje. Pochowaj także dekoracje ścienne, które znajdują się w pobliżu okien. Wykonawcy będą poruszać się wzdłuż okien wiele razy i mogą przypadkowo coś zepsuć. Ponadto usunięcie starych i instalacja nowych okien może spowodować pękanie ścian.

Zabezpiecz otoczenie

Wymiana okien jest pracą brudną. Oznacza to, że sporo pyłu będzie fruwać w Twoim domu. I choć wykonawcy często starają się jak najlepiej, upewnij się, że Twój dom jest w pełni zabezpieczony, przykrywając wszystko folią lub prześcieradłem. Przykryj podłogi i wszelkie meble, które mogą być zabrudzone. Jeśli nie będzie Cię w domu, w momencie, gdy okna będą wymieniane, pamiętaj, aby uzgodnić z kontrahentem zakres dostępu do domu podczas Twojej nieobecności. Wszelkie kosztowności powinny zostać pochowane w bezpiecznym, nikomu nieznanym miejscu, ponieważ nigdy nie ma się pewności kim są osoby wykonujące remont oraz czy można im w pełni zaufać.

Przygotowanie domu do wymiany okien może zająć trochę czasu, ale sprawi, że cały proces będzie dużo płynniejszy. Warto zatem poświęcić nieco czasu i przygotować się na tę zmianę.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz