Poradnik

aranzcja ogrodu

Istnieje wiele sposobów na kreatywne zagospodarowanie ogrodu. Najbardziej powszechne jest wykorzystanie dostępnej przestrzeni do wzniesienia altany, miejsca na grill lub małego basenu. Jednym z ciekawych pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni ogrodowej jest stworzenie przestrzeni sportowej.

W jaki sposób uszczelniać okna?

Bez względu na to czy wstawiamy nowe okna do świeżo wybudowanego domu, czy też okna służą nam już wiele lat, ich szczelność powinna być na jak najwyższym poziomie. Od właściwości termoizolacyjnych okna zależą przecież nasze rachunki za ogrzewanie domu! Im więcej ciepła ucieka przez mniejsze lub większe szpary, tym mocniej musimy ogrzewać mieszkanie aby utrzymać pożądaną temperaturę wewnątrz.

Duże okna w domu - czy warto?

Duże okna stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Pokaźne powierzchnie okien balkonowych i tarasowych doskonale pasuję do nowoczesnych budynków. Dzięki nim stworzysz też niepowtarzalną przestrzeń, którą zaaranżujesz zarówno w surowym stylu industrialnym, jak i w przytulnej, romantycznej estetyce. Duże okna prezentują się bardzo efektownie, ale czy są równie funkcjonalne?

Czym są dachy odwrócone?

Technologia dachów odwróconych wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie wykonywano je już w latach 50-tych. Od niemal czterdziestu lat dachy odwrócone z powodzeniem wykonuje się również w Europie. W Polsce, pierwsze realizacje z dachami odwróconymi to lata 70-80-te, jednak dopiero w latach 90-tych technologię tę zaczęto używać powszechnie.

Jak przygotować się do wymiany okien

Wymiana domowych okien, które są już wysłużone to bardzo dobra decyzja. Niezależnie od tego, czy starasz się zmniejszyć rachunki za energię, potrzebujesz uaktualnić wygląd swojego domu, czy chcesz zwiększyć po prostu zwiększyć jego wartość, wymieniając okna na nowe osiągniesz te trzy cele jednocześnie! Wzrośnie także bezpieczeństwo Twojego domu oraz rodziny.

Okna drewniane – walory estetyczne i praktyczne

Estetyczna oprawa okien jest naprawdę ważna. Tak jak oczy są oknami duszy, tak okna… są duszą domu! Odpowiednia stolarka okienna nadaje charakteru nie tylko fasadzie domu, lecz również jego wnętrzu. Drewno jest tutaj świetnym wyborem. Sprawia, że wnętrze staje się cieplejsze, bardziej kameralne. Możemy dzięki nim eksperymentować z wyglądem. Podstawową jednak funkcją okien jest zabezpieczenie domu – zarówno przez utratą ciepła w zimie, jak i przed wizytą nieproszonych gości. Parametry

Stolarka w wymiarze eko

Nowe okna i drzwi kupujemy przede wszystkim po to, aby zmniejszyć straty ciepła w budynku. Energooszczędność jest przecież jednym z głównych kryteriów, jakie bierzemy pod uwagę przy wyborze stolarki otworowej do naszego domu lub mieszkania. Zakupione przez nas wyroby nie osiągną jednak deklarowanych przez producenta parametrów, jeśli nie będą dobrze zamontowane.