Okna drewniane do salonu? Sprawdź do jakich pomieszczeń pasuje ten rodzaj stolarki

okna drewniane do salonu

Kiedy patrzymy na dom, widzimy okna. Najczęściej takie same w każdym pomieszczeniu, łącznie z łazienką. W większości przypadków tak właśnie jest, jednak nie ma nic gorszego niż okna źle dopasowane swoją funkcjonalnością do wnętrza.

W momencie zakupu okien warto zastanowić się nad tym, czy aby na pewno ich funkcja będzie pokrywać się z zastosowaniem danego pomieszczenia. Do salonu warto wybrać okna drewniane, duże, do łazienki małe, nierzucające się w oczy.

Zapomnij o masowym zakupie okien. To sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej, nie domu, który z założenia ma być Twoim schronieniem i wizytówką. Jeśli już decydujesz się na zakup nowych okien, poświęć na to odpowiednią ilość czasu, zasięgnij porady specjalistów lub zdobądź niezbędną wiedzę z artykułów poradnikowych takich jak nasz.

Okna drewniane do salonu

Salon będąc pomieszczeniem dużym, najczęściej odwiedzanym i wymagającym sporej ilości światła, zasługuje na stolarkę praktyczną, a przy tym o estetyce najwyższej klasy. Pomyśl nad zakupem okien drewnianych. To one ze względu na swój tradycyjny wygląd nadadzą Twoim wnętrzom:

  • pożądanego, rustykalnego smaczku,

  • staną się obrazem wyszukanego gustu domowników i źródłem zazdrości sąsiadów,

  • zapewnią Twojemu domowi bezpieczeństwo i komfort rodem z królewskich salonów.

– „(…) Okna drewniane i ich przemyślane od początku do końca profile pozwalają na swobodne łączenie powierzchni oszklonej” – podpowiadają eksperci okna drewniane od Futur

W porównaniu z pozostałymi rodzajami stolarki nie należą do najtańszych to dzięki wysokiej jakości materiałowej zapewniają odpowiednią izolację termiczną, akustyczną oraz świetlną. Okna drewniane od Futur z serii Termoline są tego idealnym przykładem.

Wymagająca dbałość o ich stan techniczny to mit. Pielęgnacja okien drewnianych zamyka się w corocznym czyszczeniu i impregnacji. W ten sposób poprawia się ich kondycję i zwiększa odporność na niekorzystne warunki pogodowe.

Uniwersalne okna do kuchni

Kuchnia w przeciwieństwie do salonu nie jest miejscem odpoczynku. To pomieszczenie, w którym liczy się przede wszystkim funkcjonalność poszczególnych mebli, dodatków i… okien. Dokładnie. Głównym zadaniem stolarki kuchennej nie jest jej wyszukana estetyka, a praktyczność określona łatwością jej otwierania bądź zamykania, pielęgnacji i aranżacji.

Zrezygnuj ze zbędnych kosztów na okna o najwyższych parametrach technicznych. Wystarczy stolarka PCV, która zapewni tej części Twojego domu odpowiednią ilość światła, izolację termiczną i bezpieczeństwo, a przy tym będzie idealnym miejscem do odkładania różnych drobnostek i dekoracji. Pamiętaj jednak, że kuchnia to nie pokaz mody. Zrezygnuj z długich, falbaniastych firan, masywnych zasłon i wiszących dodatków, bo w ten sposób stworzysz miejsce do popisu dla wilgoci i przechowalnię wszystkich kulinarnych zapachów.

Okno w kuchni powinno być:

  • proste,

  • funkcjonalne,

  • o średniej wielkości.

Zainwestuj w rolety wewnętrzne, by utrzymać regulację wpadającego do wnętrza światła i nawiewniki, by zapewnić kuchni odpowiednią cyrkulację powietrza oraz wilgoci. Pomyśl nad zakupem szprosów, które w prosty sposób zastąpią całą masę kiczowatych dodatków i dodadzą Twojej kuchni odpowiedniego klimatu.

okna do domu

Bogate okna w sypialni

Sypialnia jest Twoim azylem, a co za tym idzie – pomieszczeniem, które możesz dekorować według najgłębiej skrywanych zachcianek, bo przecież nie przyjmujesz tam ani znajomych, ani rodziny. Bazując na tej prywatności, postaw na aranżacyjną spontaniczność i szaleństwo.

  • Wybierz okna, które w pierwszej kolejności przyciągną Twój wzrok

  • Pomyśl nad zakupem dodatkowych akcesoriów

Zasłony okienne w sypialni spełniają rolę praktyczną oraz aranżacyjną – chronią wnętrze przed zbyt dużą ilością światła i nadają mu charakteru. W zależności do tego, czy lubisz jasne lub pełne mroku poranki, postaw na proste rolety wewnętrzne lub gęste firany sięgające podłogi. Alternatywą dla tych dwóch rozwiązań są żaluzje, co prawda przestarzałe w swoim wzorze i zastosowaniu, ale pożądane przez niektórych domowników.

  • Pomyśl nad montażem szerokiego parapetu.

Ten pomysł, po wyjściu z amerykańskich powieści znalazł zastosowanie w wielu sypialniach. Jest dobrym rozwiązaniem na długie, jesienne wieczory z książką w ręku, ale i dodatkowym miejscem na niektóre drobiazgi.

Małe okna w łazience

Okna w łazience nie są koniecznością – tak mówi powszechnie znana zasada. To z reguły zachcianka domowników lub sposób na zapewnienie wnętrzom dodatkowego waloru. Jednak wbrew powszechnym opiniom, okna w łazience to:

  • ułatwienie w jej wietrzeniu,

  • możliwość kąpieli w towarzystwie dźwięków natury dobiegających z zewnątrz,

  • spora oszczędność energii, bo zamiast korzystania ze sztucznego światła mamy źródło światła naturalnego.

Jeśli już decydujemy się na takie rozwiązanie, warto wybrać okna małe, proste i z cienkimi pakietami szybowymi, a przy tym z framugą odporną na wilgoć. Pamiętajmy, by wraz z zakupem stolarki zdecydować się na żaluzje – to przecież one zapewnią nam niezbędną prywatność.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz