Aktualności

remont mieszkania

Remontowanie mieszkania nie jest ani łatwe, ani tanie. Aby osiągnąć odpowiedni efekt, zdecydowanie powinniśmy uzbierać odpowiednie środki, kupić dobrej jakości materiały budowlane, zatrudnić fachowców lub dobrze przygotować się do pracy samodzielnej. Co powinniśmy jeszcze zrobić, aby remont po prostu nie był udręką i nie kosztował więcej, niż powinien?

Nowoczesne okna dachowe

Montaż okien dachowych to doskonały sposób na doświetlenie poddasza. Naturalne nasłonecznienie pozwoli w łatwy i szybki sposób uczynić pomieszczenie jasnym i przestrzennym. Okno w dachu, zwłaszcza okno wyłazowe, pozwala na bezpośrednie wyjście na dach. Poza tym warto dodać, że okna dachowe można montować w niemal każdym dachu, którego spadek wynosi przynajmniej 15°.

Sezonowy audyt energetyczny - okna do domu a szczelność przegród

Im ładniejsza pogoda tym chętniej godzimy się z perspektywą dłuższego remontu. Aby efekty prac budowlanych były nie tylko widoczne na pierwszy rzut oka, ale i przyniosły szereg korzyści, warto najpierw przeprowadzić audyt energetyczny. Może się bowiem okazać, że najistotniejszą kwestią nie jest wcale zmiana koloru elewacji, ale uszczelnienie stolarki otworowej i zniwelowanie mostków termicznych. Odpowiednie okna do domu podniosą szczelność przegród oraz zwiększą skuteczność przeprowadzanej termomodernizacji.

„Diamenty Stolarki” na targach Warsaw Build 2016

Rusza trzecia edycja konkursu wzorniczego „Diamenty Stolarki” organizowanego z myślą o producentach stolarki otworowej. Nabór zgłoszeń rozpoczyna się 23 maja br. Wyróżnione wyroby będzie można obejrzeć podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2016, które odbędą się w dniach 16-18 listopada 2016 r. w Warszawie.

Diament Forbesa dla firmy DRUTEX

Firma DRUTEX po raz kolejny znalazła się wśród firm wyróżnionych z regionu pomorskiego w kategorii największych polskich firm o przychodach powyżej 250 mln złotych. Diamenty Forbesa to jedna z najważniejszych nagród przyznawanych rokrocznie polskim przedsiębiorstwom.